Вища гуманітарно-теологічна школа ім. М. Бєліні-Чеховського (Республіка Польща)

Освітня мета Вищої гуманітарно-теологічної школи ім. М. Бєліні-Чеховського – надати студентам знання найвищого рівня, які дадуть їм почуття компетентності на конкурентному ринку праці.

Навчальний процес будується з урахуванням сучасної моделі освіти, у якій партнерство у відносинах зі студентами є основною цінністю. В основі кожного аспекту освіти лежить повага універсальних етичних цінностей, які у сучасному багатовимірному світі нададуть учням почуття суб’єктивності, а також допоможуть зрозуміти та прийняти його різноманітність.

Університет був заснований у 1926 році як школа-семінарія. Її засновником є Церква адвентистів сьомого дня в Польщі, яка, відповідно до положень Закону, що регулює ставлення держави до Церкви (Польща), також має право проводити дидактичну та освітню діяльність.

Міністерство науки та вищої освіти (Польща) відповідає всім богословським та гуманітарним коледжам у Підкові-Лісні. Вища гуманітарно-теологічна школа також підтримує постійні контакти із Департаментом вищої освіти (Польща). Він постійно вводить застосовні постанови та правові зміни щодо функціонування університетів.

Інформацію про Університет богослов’я та гуманітарних наук також можна знайти на офіційному сайті Міністерства науки та вищої освіти (Польща). в офіційному списку університетів, дипломи яких визнані державою (Польща).

Вища гуманітарно-теологічна школа ім. Михайла Беліні-Чеховського у Підкові-Лісні діє відповідно до ст. 14, абзац 2, Закон сейму від. 30 червня 1995 року (Законодавчий вісник №97, пункт 481) та Наказу міністра внутрішніх справ та адміністрації від 14 липня 2003р. (Польський монітор №38, поз. 563, 564).

Відповідно до положень Закону присвоєне ним звання бакалавра еквівалентно ступеню професійного бакалавра, що присуджується державними університетами України. У рамках богослов’я університет здійснює навчання за такими спеціальностями:

  • Зміцнення здоров’я;
  • Середземноморський туризм;
  • Викладання англійської мови;
  • Журналістика та медіа-комунікація;
  • Виробництво звуку – керування студією звукозапису;
  • Педагогіка з катехетикою;
  • Пасторальне богослов’я.

Відповідно до акредитації від 4 квітня 2011 року, проведеної Асоціацією акредитації шкіл, коледжів та університетів SDA (США), Університет має право присудити ступінь бакалавра (бакалавр мистецтв) за вищезазначеними акредитованими спеціальностями.

В Україні дипломи Вищої гуманітарно-теологічної школи проходять процедуру Нострифікації на підставі «Угоди між Кабінетом Міністрів України та Правительством Республіки Польща про академічне взаємовизнання документів про освіту та рівноцінність ступенів від 11.04. 2005р.», що дозволяє всім випускникам Християнського гуманітарно-економічного відкритого університету працевлаштовуватись на території нашої країни нарівні з випускниками українських вишів.

Comments are closed.