Журналістику недаремно називають четвертою владою. Напевно, немає жодної сфери діяльності людей, на яку не впливала б журналістика.
Тому до представників цієї професії пред’являються великі вимоги: вони повинні володіти інтелектом, витримкою, комунікабельністю та багатьма іншими якостями.
Завідувачка відділенням журналістики – Баркова Тетяна Григорівна, член Національної спілки журналістів України, керівник “Прес-центру” ХГЕУ.
Для того, щоб випускники цієї професії відповідали таким вимогам, навчальний план навчання майбутніх журналістів у Християнському гуманітарно-економічному відкритому університеті та складається з двох рівнів: освітні та філологічні дисципліни, а також дисципліни спеціалізації.
У рамках освітніх дисциплін студенти вивчають соціологію, цикл християнських дисциплін, філософію, політологію та ін. Філологічний фундамент освіти, що має значну вагу, передбачає вивчення української та англійської (німецької) мов, вітчизняної та зарубіжної літератури. Особлива увага приділяється стилістиці української мови.
У професійній підготовці провідний напрямок займають дисципліни спеціалізації або журналістську майстерність. Студенти вивчатимуть теорію та практику журналістики, основи творчої діяльності журналіста, веб-журналістику, історію світових ЗМІ, правові основи засобів масової інформації, а також інші дисципліни, призначені розвивати інтелект та відточувати творчі здібності майбутніх працівників преси.
Профіль підготовки:
- теорія та практика періодичного друку;
- веб-журналістика;
- журналістика та засоби комунікації (за програмою «Подвійний диплом» з Вищою гуманітарно-теологічною школою ім. М. Бєліні-Чеховського).
Кваліфікація випускника – журналіст.
Відповідно до отриманої фундаментальної професійної підготовки та спрямованої поглибленої спеціалізації випускник зможе займатися:
- авторською журналістикою, або створенням своїх матеріалів для різних видів ЗМІ;
- організаторською журналістикою, залучаючи читачів та інших представників громадськості до взаємодії із засобами масової інформації;
- Редагуванням веб-сайтів, усіх матеріалів, призначених до випуску, приводячи їх у відповідність до мовних правил пунктуації, орфографії та стилістики, а також з нормами та правилами ЗМІ;
- інтерактивним мовленням, веб-телебаченням, тощо.
Випускник за спеціальністю “Журналістика” навчиться професійно вирішувати такі завдання, які відповідають кваліфікації та виконанню журналістом певних обов’язків, – з якими він зустрінеться у процесі творчої роботи в газеті, радіо та телебаченні, інтернет-виданнях.
1. Авторська журналістика:
- визначення необхідного напряму для підготовки заявки на тему газетного чи інтернет-видання, радіо та телебачення (відомостей про проблеми, випадки, цікавих людей, аналітичні матеріали);
- вивчення та збирання інформації з обраної теми, аналіз зібраного матеріалу;
- відбір найважливішої інформації, визначення схеми розташування офіційних документів, відомостей людей, описів ситуації чи фактів, складання плану та написання матеріалу для газети, радіо, телебачення чи інтернет-видання.
2. Організаторська журналістика:
- знаходження осіб, яких слід залучати до організації публікацій, узгоджувати з ними теми газетних та інтернет-видань;
- участь у опитуваннях, обговореннях, ток-шоу, організованих ЗМІ;
- участь у організації та проведенні різних просвітницьких, суспільно-політичних, екологічних акціях та інших заходах, що організовуються різними міськими та обласними організаціями, а також редакціями ЗМІ.
3. Редакторська журналістика:
- може правильно оцінити готовність матеріалу, наданого автором для публікації;
- професійно відредагувати друкований текст, аудіо- та відеоматеріал, зберегти стиль та манеру автора, погодивши з ним свої правки.
Навчання здійснюється за програмою «подвійний диплом» спільно з Вищою гуманітарно-теологічною школой ім. М. Бєліні-Чеховського (Польща).