Історія університету


Християнський гуманітарно-економічний відкритий університет (ХГЕУ) засновано в м. Одесі у 1997 р. та зареєстровано в Управлінні юстиції по Одеській області (свідоцтво міністерства юстиції України №169 від 22.09.1997 р.).

ХГЕУ створено з метою християнської діяльності у сфері вищої духовно-світської освіти з теологічних, гуманітарних, соціально-економічних та інших спеціальностей.

ХГЕУ є позаконфесійною духовно-світською вищою навчальною установою самоосвіти (заочна, в тому числі, дистанційна та стаціонарна форми навчання).

Навчальна, наукова та духовна діяльність ХГЕУ з самого заснування проводилася у будинках, розташованих в історичному центрі Одеси.

З 2000 р., завдяки Божій допомозі, ХГЕУ влаштувався за адресою вул. Олександра Кутузакія (колишня Петропавлівська на честь святих Апостолів Петра і Павла), будинок 1, побудований і освячений у 1831р., як молитовний будинок. Поруч була побудована найкрасивіша Петропавлівська церква за проектом архітектора Боффо, (зруйнована у 1937р.).

У Європі до XVI вся освіта була християнською. Церква завжди надавала великого значення розвитку особистості та створювала парафіяльні, монастирські та кафедральні школи. Згідно з Біблією, освіта є прерогативою церкви та сім’ї, але не держави. Перший християнський університет, де можна було отримати духовно-світську освіту, було організовано в XI столітті в м. Болоньї, потім з’явилися Оксфордський (XIII ст.) та Празький (XIV ст.) університети.

Протестантська реформація в християнстві сприяла розвитку вищої духовно-світської освіти в Європі та Америці. Найбільшої популярності набули:

  • Гарвардський університет, заснований у 1638р. баптистським пастором Джоном Гарвардом;
  • Прінстонський університет, 1745р. (пресвітеріани);
  • Колумбійський університет, 1754р. (англіканці);
  • Браунський, 1764р. (баптисти);
  • Ратджерський, 1766р. (реформатори), а також Єльський (баптисти), Берклі (баптисти) та інші.

Новий сплеск у розвитку християнських університетів як реакція на духовну розбещеність молоді відбувся у XX столітті. З’явилися десятки нових християнських університетів, особливо в США, де в кожному штаті є кілька християнських вищих навчальних закладів, а 71% усіх приватних шкіл належать до тих чи інших християнських конфесій або деномінацій. 

В даний час найбільш престижними, з високим рівнем навчання і відповідно до вартості вважаються Гарвардський, Єльський, Колумбійський, Прінстонський університети. Досі найсильніших богословів у світі випускає Гарвардський університет, у стінах якого навчалися також багато видатних політиків та бізнесменів сучасності.

Християнський університет – це поєднання високої духовності та наукових досягнень, широкий кругозір, пізнання істини Святого Письма, а також християнська мораль та етична поведінка викладачів та студентів. 

ХГЕУ – перший в Україні християнський університет, що пропонує вищу освіту за цілою низкою світських та духовних спеціальностей: теологічним, гуманітарним, економічним, міжнародних відносин.
Крім того, ХГЕУ є першим у країні громадським університетом, що відповідає українському законодавству та практиці вищої освіти інших країн.

Поєднання духовно-світської освіти з суспільною формою надає безперечні переваги у розвитку навчального процесу. І студенти, і викладачі є повноправними членами ХГЕУ. Університет не надає освітніх послуг стороннім особам; у ньому немає оплати навчання. Згідно зі статутом, ХГЕУ існує на пожертвування та внески членів своєї організації та спонсорів.

ХГЕУ з 1998 р. є членом-фундатором Євро-Азіатскої Акредитаційної Асоціації (ЄААА), що входить до складу Світової акредитаційної асоціації ICETE, а також членом інших міжнародних організацій. ХГЕУ взаємодіє з низкою українських, західних світських та християнських університетів.

Випускники ХГЕУ одержують українські (диплом ХГЕУ), польські (державні) дипломи. Поєднання класичної та академічної освіти у ХГЕУ дозволяє вести випереджувальну освіту. Нині більшість співробітників ХГЕУ – його випускники. Низка випускників захистила кандидатські, докторські дисертації, у тому числі, за кордоном.

У Християнському гуманітарно-економічному відкритому університеті Ви зможете отримати справжні знання для Вашого інтелектуального, духовного та професійного зростання.

Comments are closed.